כל מה שחשוב לדעת על רשלנות רפואית

עברתם טיפול רפואי ואתם חושדים שנעשתה רשלנות רפואית? אל תוותרו על זכויותיכם! צוות עורכי הדין –  איתן זבולון ושות' יעמדו לצידכם לכל אורך התהליך עד להוכחת הרשלנות בבית המשפט ומיצוי הזכויות המלאות שמגיעות לכם על פי חוק!

במאמר הזה אנחנו נביא את כל המידע שחשוב לדעת על רשלנות רפואית. מהי רשלנות רפואית? מהן השלכותיה? ואילו אמצעים משפטיים קיימים לרשותנו?

מהי רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית הינה התנהלות בלתי מקצועית של אנשי מקצוע בתחום הבריאות הגורמת לנזק, פציעה או מוות למטופל. הדבר מתרחש כאשר רופא נכשל במתן סטנדרט סביר של טיפול, חורג מהשיטות הרפואיות המקובלות וגורם לנזק או פציעה למטופל. הבנת הרעיון של רשלנות רפואית חיונית הן לחולים והן לספקי שירותי בריאות כדי להבטיח אספקת שירותי בריאות בטוחים ויעילים.

רשלנות רפואית מקיפה מגוון רחב של תרחישים, לרבות אבחנה שגויה או איחור באבחון, טעויות ניתוחיות, טעויות תרופתיות, פציעות לידה, טעויות בהרדמה, אי קבלת הסכמה מדעת ועוד. זה יכול להתרחש במסגרות בריאות שונות, כגון בתי חולים, מרפאות, בתי אבות, ואפילו במהלך שירותי בריאות ביתיים. הרשלנות יכולה להתבצע על ידי רופאים, אחיות, מנתחים, רופאים מרדימים, רוקחים או כל איש מקצוע אחר המעורב בטיפול בחולה.

מרכיב קריטי בקביעת רשלנות רפואית הוא סטנדרט הטיפול. אנשי מקצוע בתחום הבריאות צפויים לספק רמת טיפול שתואמת את מה שמטפל מיומן ומוכשר יספק בנסיבות דומות. אם ספק שירותי בריאות חורג מתקן זה, והדבר מביא לפגיעה במטופל, הדבר עלול להיחשב לרשלנות רפואית. עם זאת, חשוב לציין כי לא כל טעות או תוצאה לא חיובית נחשבת לרשלנות. זה מחייב הוכחה שפעולותיו של ספק שירותי הבריאות או היעדרן נפלו מתחת לסטנדרט הטיפול המקובל.

במקרה של רשלנות רפואית, נטל ההוכחה מוטל על התובע, שעליו להוכיח כי ספק שירותי הבריאות חרג מסטנדרט רפואי, וחריגה זו גרמה ישירות לנזק או לפציעה של המטופל. זה כרוך בדרך כלל באיסוף והצגת ראיות, כגון תיעוד רפואי, חוות דעת של מומחים ועדויות של עדים. מקרי רשלנות רפואית עשויים להיות מורכבים ומאתגרים, ומצריכים סיוע של עורכי דין מנוסים המתמחים בתחום זה.

השלכותיה של רשלנות רפואית?

ההשלכות של רשלנות רפואית עלולות להיות הרסניות עבור המטופלים ובני משפחותיהם. במקרים של רשלנות רפואית חמורה, החולים עלולים לסבול מנכות קבועה, מחלות ממושכות ואף מוות. להשלכות גופניות ורגשיות אלו יכולות להיות השפעות ארוכות טווח על האנשים שנפגעו, ולעתים קרובות דורשות טיפולים רפואיים נרחבים, שיקום וטיפול מתמשך. יתרה מכך, רשלנות רפואית עלולה לכרסם באמון בין המטופלים לנותני שירותי הבריאות, ולהוביל להתמוטטות ביחסי רופא-מטופל ולספקנות כלפי מערכת הבריאות כולה.

האם ניתן למנוע רשלנות רפואית, ואיזה אמצעים משפטיים קיימים?

מניעת רשלנות רפואית מחייבת גישה רב-גונית המערבת נותני שירותי בריאות, גופים רגולטוריים ומטופלים. היבט מרכזי אחד הוא שיפור בטיחות המטופל באמצעות פרוטוקולים חזקים, הנחיות ויוזמות לשיפור איכות. מוסדות שירותי בריאות יכולים ליישם אמצעים כגון רשימות ביקורת, נהלים סטנדרטיים והכשרה קבועה כדי להבטיח שאנשי מקצוע בתחום הבריאות דבקים בשיטות העבודה המומלצות וממזערים שגיאות. בנוסף, טיפוח תרבות של תקשורת פתוחה ושקיפות יכול לעודד ספקי שירותי בריאות לדווח וללמוד מטעויות, ולבסוף למנוע מקרים עתידיים של רשלנות.

למטופלים יש גם תפקיד מכריע במניעת רשלנות רפואית. להיות פרואקטיביים בטיפול הרפואי שלהם, לשאול שאלות ולחפש חוות דעת שנייה. חיוני למטופלים להבין היטב את מצבם הרפואי, אפשרויות הטיפול והסיכונים הפוטנציאליים הכרוכים בהם ורק לאחר מכן לקבל החלטה בדבר הטיפול הרפואי.

מבחינת הסעד המשפטי, לאנשים אשר סבורים כי היו קורבנות לטיפול רפואי רשלני, יש זכות לתבוע פיצוי בגין נזקיהם או נכותם. הדבר כרוך בדרך כלל בהגשת תביעת רשלנות רפואית, המחייבת להוכיח כי הרופא ו/או ספק שירותי הבריאות הפר את חובת הנזהירות, חרג מסטנדרט הרפואי ושחריגה זו גרמה נזק או נכות למטופל. תביעה משפטית יכולה להעניק לנפגע פיצוי כספי על הוצאות רפואיות, אובדן הכנסה, כאב וסבל ועוד, פיצויים המסתכמים בהרבה מאוד כסף.

חושדים שעברתם רשלנות? לנו במשרד עו"ד איתן זבולון ושות' יש מה לעשות בנידון

 

אם יש לכם חשד שהטיפול בוצע, בוצע ברשלנות, אנחנו במשרד עו"ד איתן זבולון ושות' נלחם על זכויותיכם ונשיג את הפיצוי המירבי המגיע לכם!

השאירו עוד היום את הפרטים שלכם באתר שלנו ואנחנו מיד נתפנה אליכם.

 

למשרדנו ניסיון מעל 10 שנים בניהול תיקים מול המוסד לביטוח לאומי, משרדנו עובד בשיתוף פעולה עם מומחים רפואיים מתחומים שונים וכבר בשלב הראשוני מסמכים רפואיים של הלקוח נשלחים לבדיקת המומחה מה שטורם להגדלת הסיכויים להצלחת התביעה ולקבלת קצבה ומענקים.   

 

סדר פעולות בטיפול תיק הלקוח

1
2
3
4
פגישת
ייעוץ חינם
בדיקת התיק ע"י מומחים מטעם המשרד
הגשת
תביעה
קבלת פיצוי מקסימאלי
בזמן הקצר ביותר

!צריך עזרה וייעוץ משפטי? רק עורך דין איתן זבולון

!דואגים למימוש הזכויות שלך

השאירו פרטים וקבלו פגישת ייעוץ ואבחון בחינם