תאונות עבודה

תאונת עבודה מהווה מגוון רחב של אירועים, אשר בהם אדם נפגע באופן פתאומי ובלתי צפוי, והפגיעה מתרחשת תוך כדי (זמן העבודה, במקום העבודה ובמהלך העבודה) עבודתו ועקב (בגלל סיכוני העבודה, כתוצאה מעבודה) עבודתו אצל מעבידו או מטעמו. למעשה, החוק קובע שגם פעולות נלווה הקשורות לעבודה, כגון: אכילה, התרעננות, שימוש במתקנים שהמעביד העמיד לרשות העובד, תאונה בדרך לעבודה וממנה, ימי כיף, ימי גיבוש, השתלמויות ומסיבות יחשבו כתאונת עבודה שניתן יהיה להגיש תביעה בגינה בביטוח הלאומי. משרדנו מציע שירותי עורכי דין לתאונות עבודה בחיפה והצפון המתמחה בתביעות מסוג זה מול המוסד לביטוח לאומי.

חשוב, על הפגיעה בעבודה שכתוצאה ממנה מת אדם או שמצבו מחייב טיפול רפואי או שאיבד את כושרו לעבודה שלושה ימים לפחות, יש לדווח, ע"י המבוטח או השאירים, למוסד בהקדם האפשרי. בנוסף על כך, יש משקל מאוד גדול למידע שמוסר הנפגע בחדר מיון להמשך ההליך במוסד לביטוח לאומי.

עורך דין תאונות עבודה בחיפה

זכויות נפגעי עבודה:

  • טיפול רפואי – שיקום רפואי באמצעות קופת חולים.
  • דמי פגיעה – תשלום בשל היעדרות מהעבודה (75% משכרו של המבוטח טרם הפגיעה), לתקופה של עד 91 יום מיום הפגיעה. דמי פגיעה משולמים למבוטח שנפגע בעבודה או חלה במחלת מקצוע ועקב כך לא מסוגל לעבוד בעבודתו או בעבודה אחרת והוא זקוק לטיפול רפואי. יש להגיש הודעה למוסד לביטוח לאומי על הפגיעה תוך 12 חודשים בצירוף תעודות רפואיות המעידות על הפגיעה כאמור.
  • מענק נכות מעבודה – משולם לבעל דרגת נכות לצמיתות של 9% ומעלה ונמוכה מ- 20%, משולם מענק חד פעמי בשיעור קצבה חודשית כפול 43.
  • קצבת נכות מעבודה –  משולמת לבעלי דרגת נכות לצמיתות של 20% לפחות, הקצבה משולמת לפי דרגת נכות רפואית בשיעור יחסי לשכר בשלושת חודשים לפני הפגיעה (לבעלי הכנסה נמוכה משולמת, גם, הבטחת הכנסה).
  • קצבה מיוחדת – משולמת לבעלי דרגת נכות לצמיתות של 75% ויותר והם זקוקים לעזרה בביצוע פעולות יום יומיות וגם לבעלי דרגת נכות לצמיתות של 65% – 74% שיש להם קשיי הליכה.
  • מענק לסידורים חד פעמיים – המענק משולם לנפגעי עבודה (ראה תנאים לקצבה מיוחדת) שנקבע להם נכות לצמיתות. המענק משולם לכיסוי סידורים חד פעמיים שיש בהם צורך לנפגע עבודה עקב הנכות שבין היתר כוללים: התאמת דיור, רכישת רכב, רכישת כלי עזר להתניידות ועוד.
  • קצבת נכה נזקק – משולמת לנפגע עבודה שנקבע לו 100% נכות זמנית, אינו מסוגל לחזור לעבוד בכל עבודה שהיא ואין לו הכנסה מעיסוק כלשהו.
  • שיקום מקצועי לנפגע עבודה – הקצבה משולמת לנפגע עבודה שנקבע לו 10% נכות לצמיתות, לכל הפחות, שאינו יכול לעבוד בעבודתו או בעבודה מתאימה אחרת ונפגע עבודה זקוק ומתאים לשיקום מקצועי.

    להרחבה בנושא תאונות עבודה הקליקו כאן.

למה משרדנו?
למשרדנו ניסיון רב ומוכח של למעלה מ–10 שנים בתחום, שבו אנו מלווים את לקוחותינו בסבך הבירוקרטי של המוסד לביטוח לאומי, בתביעות ובייצוג לקוחותינו בפני וועדות רפואיות ובבתי דין אזוריים לעבודה בכל רחבי הארץ. משרדנו נותן שירותי עריכת דין בתחום ביטוח לאומי, עורכי דין לתאונות עבודה מטעם משרדנו ילוו אותך לכל אורך התביעה מתחילתה ועד סופה.

קישורים חיוניים

סדר פעולות בטיפול תיק הלקוח

1
2
3
4
פגישת
ייעוץ חינם
בדיקת התיק ע"י מומחים מטעם המשרד
הגשת
תביעה
קבלת פיצוי מקסימאלי
בזמן הקצר ביותר

!צריך עזרה וייעוץ משפטי? רק עורך דין איתן זבולון

!דואגים למימוש הזכויות שלך

השאירו פרטים וקבלו פגישת ייעוץ ואבחון בחינם